Головна » Краса » Кальцій – основа краси

Кальцій – основа краси

Людському організму необхідно багато мікро- і макроелементів. Потреба в них різна, однак недостатнє надходження кожного компонента вкрай негативно позначається на загальному фізичному й емоційному стані людини. І хай не одразу, але дефіцит будь-якого елемента відбивається на здоров’ї людини в цілому.
Один із найважливіших для організму мінералів – кальцій. Саме з нього формується основа нашого організму: кістки, зуби, волосся та нігті. Тому недостатнє споживання кальцію перш за все позначається на зовнішньому вигляді людини: на стані шкіри, волосся, нігтів, зубів, поставі та травленні. Нестача кальцію впливає практично на всі життєві функції людини.
Пацієнти, в яких було виявлено дефіцит кальцію, скаржилися на випадіння та ламкість волосся, погіршення стану нігтів (розшаровування й нерівність нігтьової пластини), проблеми з зубами (карієс, пародонтоз, потемніння емалі тощо) Захворювання зубів спричиняють проблеми з травленням, ростом і розвитком людини. Ці процеси‚ як снігова лавина‚ накопичуються та проявляються в людини загальним нездужанням, що, зрештою, знижує якість нашого життя.
Кальцій відіграє значну роль у багатьох процесах в організмі. Як універсальний посередник і регулятор різних внутрішньоклітинних процесів, кальцій бере участь в обміні речовин. А всім відомо, що гарний обмін речовин – запорука здоров’я і краси.
Королівська постава та граційна хода – теж заслуга кальцію. Адже він – основний будівельний матеріал для наших кісток. Тому дефіцит кальцію призводить до зниження маси кістки й порушення мікроархітектоніки (правильної будови) кісткової тканини, внаслідок чого зменшується зріст, спостерігаються викривлення та деформація хребта, втрачається лінія талії.
Надзвичайно важливий для підтримки краси та здоров’я вітамін Д – супутник кальцію. Вітамін Д – це жиророзчинний гормон, який утворюється в шкірі під впливом сонячних променів. Він регулює рівень кальцію в крові шляхом прискорення його всмоктування з їжі в кишечнику, а також активізує повторне всмоктування в нирках. Вітамін Д підсилює процес утворення й мінералізації кісткової тканини та є основним для розвитку здорового й сильного скелета. У великій кількості він підсилює резорбцію кісткової тканини.
Нестача вітаміну Д призводить до того, що кістки стають тонкими, ламкими або деформованими. Дефіцит вітаміну Д також спричиняє ослаблення м’язової маси, погіршує нейром’язову координацію і, таким чином, збільшує ризик падіння та переломів унаслідок падіння1.

Кальцій + вітамін Д = краса

>> Читати далі >>
Щоб залишатися молодою, енергійною, мати прекрасний зовнішній вигляд, потрібно забезпечувати організм необхідною кількістю кальцію та вітаміну Д. Допоможе в цьому збалансоване харчування та вживання продуктів, які містять кальцій і вітамін Д. З різних причин це не завжди вдається. Як же бути?
У такому разі лікарі рекомендують вживати препарати кальцію. У складі препарату «Кальцій-Д3 Нікомед» 500 мг кальцію та 200 МО вітаміну Д3. Цієї дози достатньо, щоб повністю задовольнити добову потребу організму в цьому мікроелементі.
Клінічні дослідження застосування лікарського препарату «Кальцій-Д3 Нікомед» довели, що він поліпшує стан волосся та нігтів. Після курсу лікування 85% пацієнтів відзначили припинення або зменшення інтенсивності випадіння волосся, показники товщини та щільності росту волосся прогресували. Всі пацієнти відзначили поліпшення якості нігтьових пластин, а в 70% нігті стали більш міцними, гладенькими, перестали шаруватися2.
«Кальцій-Д3 Нікомед» застосовують для профілактики й лікування дефіциту кальцію і/або вітаміну Д. Людям похилого віку лікарі рекомендують вживати «Кальцій-Д3 Нікомед Форте». Препарат містить 500 мг кальцію і подвоєну дозу вітаміну ДM3 (400 МО) та призначений для профілактики й комплексної терапії остеопорозу. Остеопороз частіше зустрічається в літньому віці. Однак лікарів насторожує той факт‚ що за останні роки захворювання помітно помолодшало. Тому людям із нерегулярним і/або неправильним, незбалансованим прийомом їжі необхідно звернути увагу на ці факти та вжити заходи, щоб налагодити повноцінне харчування.
Щоб гармонійно розвиватися, людський організм потребує різноманітних елементів і поживних речовин. Добрий обмін речовин гарантує ніжну шкіру, гладеньке й шовковисте волосся, гарні та рівні нігті, білосніжні здорові зуби, бездоганну поставу. Тому кожний мікроелемент у нашому організмі – запорука краси та здоров’я. А кальцій – особливо. Пам’ятайте про це.

 

Джерела
1Pfeifer M. et al. Osteoporos Int. 2002, 13: 187–194.
2Перламутров Ю. Н., Соловьев А. М., Молчанова О. В. Влияние кальция на качество волос и ногтей. // Вестник дерматологии и венерологии. – 2006. – № 4. – С. 43–45.