Головна » Кальцiй-Д3 Нiкомед » Кальцій-Д3 Нікомед ФОРТЕ (лимон)

Інструкція
для медичного застосування препарату
КАЛЬЦІЙ-Д33 НІКОМЕД ФОРТЕ
(CALCIUMD3 NYCOMED FORTE)

Склад лікарського засобу:
діюча речовина: 1 таблетка містить кальцію карбонату 1250 мг (еквівалентно 500 мг кальцію), холекальциферолу (вітаміну Д3) – 10 мкг (400 МО) або у вигляді концентрату холекальциферолу 4 мг; допоміжні речовини: сорбіт (Е 420), повідон, магнію стеарат, аспартам (Е 951), лимонний ароматизований гранулят.
Лікарська форма. Таблетки жувальні.
Круглі білі двоопуклі таблетки без оболонки з лимонним смаком; допускається наявність вкраплень і невеликих нерівностей країв. Можлива невелика кількість порошку на дні флакона.
Назва та місцезнаходження виробника.
«Нікомед Фарма АС», Норвегія / «Nycomed Pharma AS», Norway Drammensveien 852, N-1385 Asker, Norway / Драмменсвейн 852, Н-1385 Аскер, Норвегія.
Фармакотерапевтична група.
Мінеральні домішки. Кальцій у комбінації з іншими препаратами. Код АТС А12А Х.
Комбінований препарат, який регулює обмін кальцію та фосфору. Поповнює нестачу кальцію та вітаміну Д3 в організмі, який потрібен для мінералізації зубів. Кальцій бере участь у формуванні кісткової тканини, мінералізації зубів, згортанні крові, регулюванні процесів нервової провідності та м’язових скорочень, підтриманні стабільної нервової діяльності.
Застосування кальцію та вітаміну Д3 перешкоджає збільшенню вироблення паратиреоїдного гормона (ПТГ), який є стимулятором підвищеної кісткової резорбції (вимивання кальцію з кісток).
Кальцій всмоктується в іонізованій формі в проксимальному відділі тонкого кишечника за рахунок активного, вітамін-Д залежного транспортного механізму.
Приблизно 30% прийнятої дози кальцію всмоктується через шлунково-кишковий тракт. 99% кальцію концентрується у твердих структурах організму (кістки, зуби); 1% – залишається у внутрішньому та позаклітинному середовищі. Приблизно 50% кальцію в крові перебуває у фізіологічно активній іонізованій формі, майже 10% – у комплексі з цитратами, фосфатами й іншими аніонами, 40%, що залишилися, входять до складу білків, в основному – альбумінів. Кальцій виводиться з фекаліями, сечею та потом.
Вітамін Д3 легко всмоктується в тонкому кишечнику. Холекальциферол і його метаболіти циркулюють у крові у вигляді специфічних глобулінів. Холекальциферол у печінці перетворюється на гідроксильноактивну форму 25-гідроксихолекальциферол, потім перетворюється в нирках на 1,25-гідроксихолекальциферол, який відповідає за посилене всмоктування кальцію. Вітамін Д3, який не піддався метаболізму, зберігається в м’язовій і жировій тканинах. Вітамін Д3 виводиться з фекаліями та сечею.
Показання для застосування.
Застосовується для профілактики та лікування дефіциту кальцію та/або вітаміну Д3 у дорослих; для профілактики та в комплексній терапії остеопорозу.
Протипоказання.
гіперкальціємія та/або гіперкальціурія;
нефролітіаз;
гіпервітаміноз Д3;
підвищена чутливість до сої або арахісу;
підвищена чутливість до компонентів препарату.
Особливі застереження.
Під час тривалого лікування препаратом необхідно контролювати рівень кальцію та креатиніну в сироватці крові, особливо пацієнтам літнього віку при сумісній терапії з серцевими глікозидами або тіазидними діуретиками та пацієнтам із високою схильністю до утворення зубного каменю. У випадку появи ознак гіперкальціємії або порушення функції нирок необхідно зменшити дозу або припинити прийом препарату.
Вітамін Д необхідно обережно приймати пацієнтам із порушеною функцією нирок і контролювати рівень кальцію та фосфатів. Необхідно брати до уваги ризик кальцифікації м’яких тканин. У пацієнтів із нирковою недостатністю тяжкого ступеня вітамін у вигляді холекальциферолу не може нормально метаболізуватися, тому слід приймати інші форми вітаміну Д.
Кальцій-Д3 Нікомед Форте необхідно обережно приймати пацієнтам із саркоїдозом через ризик підвищення метаболізму вітаміну Д в його активну форму.
Необхідно контролювати рівень кальцію в сироватці крові й сечі.
Препарат необхідно обережно застосовувати іммобілізованим хворим через ризик розвитку гіперкальціємії. Щоб уникнути передозування, необхідно врахувати надходження кальцію та вітаміну Д3 з інших джерел у межах рекомендованих добових норм споживання кальцію та вітаміну Д3.
Одночасний прийом препаратів тетрациклінового ряду або хінонових антибіотиків не рекомендується або застосовується з обережністю (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими препаратами й інші види взаємодій».)
Таблетки містять аспартам, який в організмі трансформується у фенілаланін, тому їх не слід приймати пацієнтам із фенілкетонурією.
Пацієнтам, які мають рідкісну спадкову непереносимість фруктози, лактазну недостатність або порушення всмоктування глюкози-галактози, не слід приймати препарат, оскільки він містить сорбіт.
Застосування під час вагітності та в період годування груддю.
Застосування таблеток Кальцій-Д3 Нікомед Форте показано в період вагітності при дефіциті кальцію та/або вітаміну Д3. Для запобігання передозуванню добова доза не має перевищувати 1500 мг кальцію та 600 МО вітаміну Д3.
Вітамін Д3 та його метаболіти можуть проникати в грудне молоко, тому необхідно враховувати надходження кальцію та вітаміну Д3 з інших джерел у матері та дитини.
Вплив на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.
Немає даних про вплив препарату на швидкість реакцій при керуванні автотранспортом.
Діти.
Препарат не призначають дітям.
Спосіб застосування та дози.
Рекомендована доза для дорослих і людей літнього віку становить 1 таблетку 2 рази на добу.
Таблетку слід розжувати або розсмоктати.
Пацієнти з печінковою недостатністю не потребують коригування дози.
Пацієнтам із тяжким ступенем ниркової недостатності не слід застосовувати препарат.
Передозування.
Передозування препаратом може призвести до гіпервітамінозу та гіперкальціємії.
Симптоми гіперцільціємії: анорексія, спрага, нудота, блювання, запор, біль у животі, м’язова слабкість, підвищена втомлюваність, психічні розлади, полідипсія, поліурія, кіль у кістках, нефрокальциноз, порушення серцевого ритму в тяжких випадках. Тяжка форма гіперкальціємії може призвести до розвитку коми та смерті. Стійкий високий рівень кальцію в організмі може призвести до необоротного ураження нирок і кальцифікації м’яких тканин.
Лікування гіперкальціємії. Слід припинити застосування препарату. Необхідно ввести в організм велику кількість рідини та дотримуватися дієти з обмеженою кількістю кальцію. Залежно від тяжкості передозування може виникнути необхідність застосування петльових діуретиків, бісфосфонатів, кальцитоніну, кортикостероїдів.
Побічні ефекти.
Небажані ефекти за частотою виникнення класифікують за такими категоріями: нечасто (> 1/1000, < 1/100), рідко (> 1/10000,< 1/1000), дуже рідко (< 1/10000).
Порушення з боку обміну речовин.
Нечасто: гіперкальціємія, гіперкальціурія.
Порушення з боку травного тракту.
Рідко: запор, метеоризм, нудота, біль у животі, діарея.
Дуже рідко: диспепсія.
Порушення з боку шкіри й підшкірної клітковини.
Дуже рідко: свербіж, висип, кропив’янка.

Взаємодія з іншими лікарськими препаратами й інші види взаємодій.
Діуретики тіазидного ряду знижують виведення кальцію з сечею. При сумісній терапії необхідно контролювати рівень кальцію в сироватці крові, оскільки збільшується ризик виникнення гіперкальціємії.
Карбонат кальцію може перешкоджати абсорбції препаратів тетрациклінового ряду, хінолонових антибіотиків, левотироксину, тому ці препарати необхідно приймати за 2 години до або через 4–6 годин після прийому Кальцій-Д3 Нікомед Форте.
При сумісній терапії з серцевими глікозидами необхідний контроль ЕКГ та клінічного стану хворого, оскільки препарати кальцію можуть збільшити токсичний ефект серцевих глікозидів.
Для запобігання зниженню всмоктування бісфосфонатів або фториду натрію рекомендується приймати Кальцій-Д3 Нікомед Форте не раніше, ніж за 1 годину після їх прийому.
Термін придатності. 3 роки.
Умови зберігання. Зберігати флакон щільно закритим при температурі не вище 25°С. Зберігати в недоступному для дітей місці!
Упаковка.
По 30, 60 або 120 таблеток у флаконі. По 1 флакону в картонній коробці.
Категорія відпуску. Без рецепта.
Дата останнього перегляду.
Для препарата КАЛЬЦИЙ-Д3 НИКОМЕД ФОРТЕ:
• ◊ таб. жувальні (лимонні) 10 мкг +1.25 г: 30, 60 або 120 шт. П N013355/01 (2029-12-06 – 2029-12-11)
29-12-11)