Головна » Здоров'я » Кальцій та здоров’я

Кальцій і здоров’я

Що найважливіше в житті? Здоров’я. Тому необхідно берегти його та робити все, щоб хвороби якомога рідше відвідували наш організм.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), серед найпоширеніших неінфекційних захворювань, причин інвалідності та смертності хворих – трійку лідерів становлять серцево-судинні захворювання, онкологічні патології та цукровий діабет. А на четвертому місці – переломи кісток унаслідок розвитку остеопорозу. Це зумовлено значним поширенням захворювання, його багатофакторною природою, пізньою діагностикою та несвоєчасним початком лікування1. Причому остеопоротичні переломи трапляються в кожної третьої жінки у віці за 50 років і в кожного п’ятого чоловіка2. Останнім часом кількість пацієнтів, яким ставлять діагноз остеопороз, збільшується.
Остеопороз – це системне захворювання скелета, що характеризується зниженням маси кістки в одиниці об’єму й порушенням мікроархітектоніки (будови) кісткової тканини, що призводять до збільшення крихкості кісток і ризику їх переломів від мінімальної травми або навіть без неї. До розвитку остеопорозу призводять різні фактори: сімейна схильність, гормональні порушення в організмі, тривалий прийом деяких лікарських препаратів. Спосіб життя та шкідливі звички також можуть спровокувати захворювання. Куріння, сидяча робота й надмірне фізичне навантаження, зловживання кавою та алкоголем… І це ще не повний перелік.
Однією з основних причин розвитку остеопорозу є дефіцит кальцію та вітаміну Д. Хай як це банально, але починається все з недостатнього споживання цих елементів, унаслідок чого порушується кальцієва рівновага.
Учені підрахували: щороку через остеопороз стається 1,66 мільйонів переломів шийки стегна. До 2050 року ця цифра може сягнути позначки 6,26 мільйонів3.
Погодитеся, це дуже серйозний привід задуматися про профілактику захворювання, своєчасну діагностику та правильне лікування.

Як запобігти остеопорозу

>> Читати далі >>
Остеопороз – серйозне захворювання. Головна проблема полягає в тому, що хвороба найчастіше проходить безсимптомно та діагностується тільки після перелому. Але, на щастя, остеопороз належить до тих захворювань, яким можна запобігти. По-перше, необхідно вести здоровий спосіб життя та не забувати про фізичну активність. По-друге, вживати продукти, що містять кальцій і вітамін Д, який допомагає кальцію засвоюватися.
Останні статистичні дані про споживання кальцію невтішні. Вчені підрахували, що середня норма вживання кальцію для дорослих у віці від 51 року становить 674 мг/день4. Це значно нижче рекомендованої денної норми 1200 мг/день. Особливо страждають від дефіциту кальцію представниці прекрасної статі: у 7 з 10 жінок старших 50 років спостерігається дефіцит кальцію, а понад 70% жінок у постменопаузі споживають менше 1000 мг кальцію щодня5. Отже, ризик розвитку остеопорозу збільшується в рази.
Зміцнення кісток і максимальне скорочення ризику переломів досягається при щоденному прийомі 1000–1200 мг кальцію та 800 МО вітаміну Д6. Але отримати таку дозу з продуктів харчування практично неможливо. Тому лікарі рекомендують із профілактичною метою вживати комплексні препарати, що містять кальцій і вітамін Д.
«Кальцій-Д3 Нікомед» містить оптимальну комбінацію кальцію та вітаміну Д3 (500 мг + 200 МО). Тому його призначають для профілактики й лікування дефіциту кальцію і/або вітаміну Д, а також для зміцнення кісткової системи людини. Для пацієнтів у віці, коли вже необхідна профілактика й комплексна терапія остеопорозу, лікарі рекомендують «Кальцій-Д3 Нікомед Форте», що містить 500 мг кальцію та подвоєну дозу вітаміну Д3 (400 МО).
Важливою та приємною перевагою «Кальцій-Д3 Нікомед» і «Кальцій-Д3 Нікомед Форте» є їхня жувальна форма. Завдяки цьому препарат швидше розчиняється, що забезпечує оптимальне всмоктування як кальцію, так і вітаміну Д7.
Бережіть своє здоров’я та не забувайте, що «Здоров’я – це не відсутність хвороби як такої або фізичних вад, а стан повного фізичного, душевного й соціального благополуччя» (зі Статуту Всесвітньої організації охорони здоров’я).

Джерела
1Дедов И. И., Рожинская Л. Я., Марова Е. И. Первичный и вторичный остеопороз: патогенез, диагностика, принципы профилактики и лечения. – М., 1999.
2Melton L. J. et al. J Bone Miner Res. 1998 and 1992.
3Cooper. Osteoporos Int. 1999. 9 (Suppl. 2): 2–8.
4Fulgoni et al. J Am Coll Nutr. 2004, 23: 651–659.
5Dionyssiotis et al. Osteoporosis Int. 2006, 17 (Suppl. 1): 91.
6Rizzoli et al. Bone. 2008, 42 (2): 246–249.
7Rifbjerg-Madsen et al. Osteoporosis Int. 2008, 19 (2): 451.