Головна » Краса » Гарна посмішка

Гарна посмішка

Усмішка – універсальний спосіб комунікації. Навіть не знаючи рідної мови іншої людини, тільки всміхнувшись, ми можемо прихилити її до себе. Для багатьох народів саме усмішка є вітанням. Тому гарна сяюча усмішка дуже важлива. А для цього необхідно мати здорові, міцні та гарні зуби. Важливо зазначити, що гарна усмішка – це не тільки заслуга генів, але й результат правильного догляду за зубами та порожниною рота, а також уваги до власного здоров’я.
Перший етап формування зубів, від здоров’я яких безпосередньо залежить краса усмішки, відбувається ще в утробі матері. Під час першого триместру – на 6–8 тижні вагітності – починається закладка тимчасових зубів і відбувається нагромадження кальцію в тканинах плода. У другому триместрі відбувається посилене диференціювання та звапніння емалі й дентину (15–16 і 17–24 тижні), а з 20 тижня починається закладка та формування зачатків постійних зубів. Третій триместр характеризується інтенсивною мінералізацією коронок тимчасових зубів і першого постійного моляра1.
Тому надзвичайно важливо, щоб під час вагітності жінка отримувала достатню кількість кальцію (від 1200 до 1500 мг) і вітаміну Д (400 МО), який прискорює засвоєння кальцію, на добу. Кальцієвої рівноваги також необхідно дотримуватися, якщо дитина перебуває на грудному вигодовуванні. Адже саме від мами організм маляти отримує кальцій, який іде на подальше формування зубів і кісток. Оптимальна добова потреба в кальції дитини від народження до 6 місяців – 400–500 мг, від 6 місяців до року – 600 мг. Після року, коли дитина повністю переходить на «дорослу» їжу, кальцію потрібно більше – від 600 до 800 мг1.
Що робить Вашу усмішку гарною?
Так, абсолютно правильно, – зуби! Щоб усмішка була гарною, необхідно дбайливо ставитися до зубів: регулярно та ретельно чистити (не менше ніж два рази на добу та застосовуючи правильну зубну щітку й зубну нитку), відвідувати стоматолога у випадку захворювання й не забувати про профілактичні візити (щонайменше раз на рік). Адже краще провести один сеанс профілактики, ніж три лікувальні, чи не так?
Найчастіше проблеми з зубами (карієс, пародонтоз, потемніння емалі тощо) починаються саме через недостатнє надходження кальцію в організм. А неправильний догляд за зубами тільки ускладнює ситуацію. Тому забезпечення організму оптимальною дозою кальцію може запобігти багатьом захворюванням, зокрема, пов’язаним із зубами.

Засіб для гарної усмішки

>> Читати далі >>
У наш час серед препаратів, що добре зарекомендували себе як профілактичний засіб для підтримки кальцієвої рівноваги в організмі людини, варто звернути увагу на «Кальцій-Д3 Нікомед». Він містить оптимальну комбінацію вільного кальцію (500 мг) і вітаміну Д3 (200 МО). Завдяки цьому організм отримує необхідну добову дозу кальцію, а вітамін Д3 сприяє його повноцінному та правильному засвоєнню.
Результати проведених досліджень ефективності застосування «Кальцій-Д3 Нікомед» для профілактики й лікування карієсу демонструють позитивну динаміку. На фоні прийому препарату відбулося зменшення кількості крейдових плям у 2,8 рази та зниження ступеня демінералізації на 46,7%2,3. Було доведено, що «Кальцій-Д3 Нікомед» відновлює емаль зубів – іони кальцію проникають в емаль, витісняючи іони водню, і відновлюють уражену ділянку. Препарат також збільшує ph слини, знижуючи ризик розвитку карієсу2. Важлива відмінність «Кальцій-Д3 Нікомед» – жувальна форма. Завдяки цьому препарат максимально швидко розчиняється в ротовій порожнині та насичує слину.
Мати гарні та здорові зуби важливо як для дітей, так і для дорослих. Від того, чи будемо ми вживати достатньо кальцію, уважно стежити за зубами в дитинстві, юнацькому та зрілому віці, залежить, як довго ми будемо тішити своєю гарною та здоровою усмішкою наших рідних і близьких.
Усміхайтеся, панове, усміхайтеся! Усмішка допомагає боротися з проблемами, заряджає оптимізмом і енергією.

 

Джерела
1Кузьмина Э. М. Кальций в комплексной профилактике стоматологических заболеваний у беременных женщин и подростков. – М., 2012.
2Кобиясова И. В., Савушкина Н. А. Роль препаратов кальция в первичной и вторичной эндогенной профилактике кариеса зубов. – С-Птб, 2005.
3Кузьмина Э. М. Профилактика стоматологических заболеваний. – М., 2007.