Головна » Краса » Ламкі нігті та волосся

Ламкі нігті та волосся

Коли Ви вперше зустрічаєте людину, на що, насамперед, звертаєте увагу? Відповіді можуть бути різні, адже всім відомо, що кожен із нас по-своєму оцінює навколишній світ і має власне уявлення про красу.
Насамперед, наш погляд падає на обличчя та зачіску людини. Вже під час безпосереднього спілкування, після загального аналізу зовнішності, люди звертають увагу на руки й нігті співрозмовника. Саме тому догляд за волоссям і нігтями є важливою складовою нашого іміджу та привабливості.

Учені стверджують, що стан волосся та нігтів прямо залежить, по-перше, від стану організму, по-друге, від навколишнього середовища й догляду за ними. Але найбільше значення все ж має здоров’я організму. Волосся та нігті – це індикатор загального фізичного і психічного стану. Подивіться на свої нігті: чи вони гладенькі, з правильно окресленою формою, рівномірного кольору? Якщо ні, зверніть увагу на своє самопочуття в цей момент. Швидше всього, воно буде поганим. Саме тому нерви, стреси, перевтома, постійний брак сну, періодична загальна хворобливість, суворі дієти не найкращим чином позначаються на здоров’ї та красі жінок.
Статистика свідчить, що понад 60% жінок у віці 25–55 років висловлюють побоювання за своє волосся та дуже часто скаржаться на випадіння волосся1. В нормі втрата волосся становить 70–80 волосин на день. Для когось це мало, а для когось багато.
Якщо ж цифра більша, й патологічне випадіння волосся призводить до його порідіння або повного зникнення на певних ділянках голови чи тулуба, ставлять діагноз алопеція.
Що стосується нігтів, то в дерматологічній практиці захворювання нігтів зустрічаються в 10% випадків. Серед них досить велику частку становлять оніходистрофії, що проявляються підвищеною ламкістю, розшаровуванням по вільному краю, лейконіхіями, вираженими поздовжніми й поперечними борознами, точковими заглибленнями2.
Одна з основних причин незадовільного стану волосся та нігтів – недостатнє споживання кальцію. Тому якщо є проблеми з зубами, якщо нігті ламкі, нерівні й шаруються, а волосся січеться, випадає або тьмяніє, варто звернути увагу на харчування та проаналізувати, чи достатньо кальцію Ви вживаєте. Добова норма для здорової дорослої людини в різні періоди життя – 1000–1500 мг кальцію.
Кальцій є одним із основних елементів, базовим матеріалом, що берете участь у побудові волосся та нігтьових пластин. Зокрема, у внутрішньому й зовнішньому шарах клітин коренів волосся містяться кальційзв’язувальні білки: репетин і калретинін. Учені доводять, що мінеральний склад нігтів може слугувати показником метаболізму кальцію в кістковій системі2. Адже не даремно кажуть – здорові нігті у здорової людини.

Кальцій на варті краси

>> Читати далі >>
Щоб волосся було здоровим і красивим, не випадало, не сіклося, а нігті не ламалися та не шарувалися, необхідно збалансувати свій раціон. Зокрема, споживати молочні продукти, овочі та фрукти, рибу й морепродукти, бобові, горіхи, яйця, крупи. Вони містять як кальцій, так і вітамін Д, що сприяє засвоєнню кальцію.
Необхідна для організму добова доза кальцію та вітаміну Д міститься в препараті «Кальцій-Д3 Нікомед» (500 мг кальцію + 200 МО вітаміну Д3).
Проведені дослідження доводять, що «Кальцій-Д3 Нікомед» є ефективним засобом поліпшення стану волосся та нігтів. Зокрема, після курсу лікування препаратом 85% пацієнтів відзначили припинення або зменшення інтенсивності випадіння волосся. «Кальцій-Д3 Нікомед» також значно збільшує товщину волосся та щільність росту. Трихологічне дослідження показало: в тім’яний і потиличної зонах позитивна динаміка показників щільності росту волосся спостерігалася у 69% пацієнтів. Також усі хворі після лікування відзначили поліпшення якості нігтьових пластин, а в 70% пацієнтів нігті стали більш міцними, гладенькими, перестали шаруватися2. Таким чином, препарат сприяє зміцненню волосся та попереджає ламкість нігтів.
Одна з особливостей «Кальцій-Д3 Нікомед» – використання в препараті карбонату кальцію. Цей тип солей кальцію краще засвоюється, ніж, наприклад, цитрат. Зокрема, препарати з кальцію карбонатом містять 40% кальцію, тоді як препарати з кальцію цитратом містять тільки 21% цього мікроелемента. Це означає, що пацієнтові необхідно вжити більше таблеток цитрату кальцію, щоб досягти дози, еквівалентної карбонату кальцію3.
«Кальцій-Д3 Нікомед» випускають у вигляді жувальних таблеток із приємним смаком (апельсиновим або м’ятним). Завдяки жувальній формі кальцій швидше розчиняється та краще засвоюється, а приємний смак робить лікування або профілактику цим препаратом ще комфортнішими.
Кожна жінка мріє про густе, здорове, шовковисте волосся та гарні рівні нігті. Не завжди нам це дано від природи, але боротися за красу можна і треба.
Полюбіть себе від кінчиків волосся й до кінчиків нігтів, піклуйтеся про себе та своє здоров’я – і розкішний результат Вам гарантовано!

 

Джерела
1Малова И. Ю., Рубайлов Ю. В. Волосы: анатомия, физиология, патофизиология. // III Студенческий научный форум, 2011 г. // www.rae.ru/forum2011
2Перламутров Ю. Н., Соловьев А. М., Молчанова О. В. Влияние кальция на качество волос и ногтей. // Вестник дерматологии и венерологии. – 2006. – № 4. – С. 43–45.
3Straub et al. Nut in Clin Practice. 2007, 22: 286–296.