Logo
Ціна
 • RU
 • \ UA

Питання та відповіді

Який спосіб застосування та дози препарату Кальцій-Д₃ Нікомед з апельсиновим або м’ятним смаком, Кальцій-Д₃ Нікомед Форте, Кальцій-Д₃ Нікомед Остеофорте?

Спосіб застосування та дози препарату Кальцій-Д₃ Нікомед з апельсиновим або м’ятним смаком*

Препарат необхідно розжовувати або розсмоктувати.

При дефіциті кальцію та вітаміну D₃:

 • Дорослим: 1 таблетка 1–3 рази на добу;
 • Дітям старше 5 років: 1 таблетка 1–2 рази на добу за рекомендацією лікаря.

 

В якості додаткової терапії при остеопорозі:

 • Дорослим: 1 таблетка 2–3 рази на добу.

Пацієнти з печінковою недостатністю не потребують коригування дозування.

Пацієнтам літнього віку рекомендовано застосовувати такі ж самі дози, що й для дорослих.

Дітям віком від 5 років за рекомендацією лікаря назначається препарат для лікування дефіциту кальцію та вітаміну D₃.

Пацієнтам з тяжким ступенем ниркової недостатності не рекомендується застосування препарату.

*Інструкція до медичного застосування лікарського засобу Кальцій-Д₃ Нікомед з апельсиновим або м’ятним смаком

 

Спосіб застосування та дози препарату Кальцій-Д₃ Нікомед Форте*

Препарат необхідно розжовувати або розсмоктувати.

Дорослі та люди похилого віку: 1 таблетка 2 рази на добу.

Пацієнти з печінковою недостатністю не потребують коригування дозування.

Пацієнтам з тяжким ступенем ниркової недостатності не рекомендується застування препарату.

Препарат не призначений для дітей.

*Інструкція до медичного застосування лікарського засобу Кальцій-Д₃ Нікомед Форте

 

Спосіб застосування та дози препарату Кальцій-Д₃ Нікомед Остеофорте*

Препарат необхідно розжовувати або розсмоктувати.

Дорослі та люди похилого віку: 1 таблетка 1 раз на добу.

Пацієнти з печінковою недостатністю не потребують коригування дози.

Пацієнтам з тяжким ступенем ниркової недостатності не рекомендується застосування препарату.

Препарат не призначений для дітей.

*Інструкція до медичного застосування лікарського засобу Кальцій-Д₃ Нікомед Остеофорте

Яка добова норма споживання кальцію5?

Навіщо потрібен кальцій5?

Кальцій є основним будівельним елементом кісток – у скелеті зосереджено 99% запасів кальцію в організмі. Кальцій у наших кістках також є резервуаром для підтримки рівня кальцію в крові, який необхідний для здоров’я нервів та м’язів.

Кількість необхідного нам кальцію змінюється на різних етапах життя. У підлітковому віці потрібно більше кальцію, тому що кістки швидко зростають. У літньому віці здатність організму засвоювати кальцій знижується, що є однією з причин, чому людям похилого віку також потрібна більша кількість кальцію.

Причини та симптоми остеопорозу6?

Причина розвитку остеопорозу пов’язана з нестачею в організмі деяких гормонів: естрогену у жінок і у чоловіків андрогенів. Жіночий організм найбільш схильний до цього захворювання, так як в період менопаузи, після 50 років, знижується рівень естрогенів. Також причинами, які призводять до руйнування кісткової тканини в літньому віці, є нестача кальцію і вітаміну D в крові, малорухливість і інші зміни в ендокринній системі, пов’язані з віком.

Виникнення остеопорозу залежить від того, наскільки розвинулася кісткова маса до 25-30 років і наскільки швидко вона втрачається після даного періоду. Чим кісткова маса вище, тим менше ризик розвитку даного захворювання.

До інших причин і факторів ризику розвитку остеопорозу відносять:

 • погане харчування, куріння, анорексія або булімія, недолік кальцію в продуктах харчування, часте вживання спиртних напоїв, недолік фізичних навантажень, вживання протисудомних препаратів;
 • рівень гормонів щитовидної залози – високі показники рівня гормонів щитовидної залози призводять до втрати кісткової маси, це відбувається через підвищену функції щитовидної залози або при прийнятті великої кількості гормонів для лікування гіпотиреозу;
 • наявність ревматоїдного артриту;
 • прийом препаратів-кортикостероїдів – постійне вживання таких препаратів, як преднізолон, гідрокортизон, дексаметазон, призводить до крихкості кісток;
 • погана спадковість.

 

Остеопороз може мати кілька стадій залежно від ступеня ураження кісток:

 • 1 ступінь – найбільш легка, для неї характерно незначне зниження щільності кісткової тканини. Пацієнта турбують періодично больові симптоми в області хребта або руках, ногах, знижується м’язовий тонус.
 • 2 ступеня – помірна, супроводжується вираженими змінами структури кісткової тканини. Спостерігаються хронічні болі, виникає сутулість, так як від руйнування страждає хребетний стовп. Пацієнту важко рухатися, відчувається скутість і повільність у рухах.
 • 3 ступінь – найбільш важка, на даному етапі виникає руйнування більшої частини кісткової тканини і зниження кісткової маси. Помітно порушується постава, значно зменшується зростання, виникають сильні болі в спині і попереку. Пацієнт практично не може ходити, рухи повільні і скуті, часто призводить до інвалідності і втрати активної діяльності.

Як виявити остеопороз5,6?

Перш ніж займатися лікуванням захворювання, необхідно здійснити діагностику остеопорозу.

Діагностика полягає в декількох етапах:

Ø консультація лікаря – ревматолога, травматолога і невропатолога;

Ø лабораторні дослідження: аналіз добової сечі для визначення рівня кальцію, а також аналіз крові на гормони, кальцій та інші елементи, взяття біопсії;

Ø інструментальне обстеження: УЗД щільності кісток, рентгенографія хребта і кісток, магнітно-резонансна томографія, остеоденситометрія, біопсія кістки, комп’ютерна томографія і 2-хенергетіческая рентгенівська абсорбціонометрія.

Зазвичай профілактичну діагностику варто здійснювати тим, хто знаходиться в групі ризику: жінки 50 років і старше, чоловіки 60 років і старше, а також люди, які перенесли травми і переломи в минулому.

Як лікувати остеопороз5?

На сьогоднішній день існує широкий загал варіантів лікування остеопорозу, ніж будь-коли раніше. Тип лікування, який Вам призначать, буде залежати від вашого індивідуального профілю ризику: ризик певного типу перелому (хребта чи стегна), медичні умови або ліки, які ви можете приймати, вік, ін.

Доведено, що лікування знижує ризик перелому стегна до 40%, переломів хребців на 30-70% і, при застосуванні деяких препаратів, знижує ризик невертебральних переломів на 15-20%.

Існує два основних типи лікування: антирезорбтивні засоби зменшують руйнування кісток і, отже, зберігають мінеральну щільність кісткової тканини (МЩКТ), в той час як анаболічні засоби стимулюють утворення кісткової тканини, тим самим збільшуючи МЩКТ.

Додатково до медикаментозної терапії можуть бути призначені додатковий прийом кальцію і вітаміну D для забезпечення максимальної ефективності ліків. Ви повинні знати, що увага до факторів способу життя (включаючи фактори ризику, харчування і фізичні вправи) повинна йти пліч-о-пліч з будь-яким призначеним медикаментозним лікуванням.

Як запобігти розвитку остеопорозу6?

Заходи профілактики остеопорозу повинні проводитися ще в дитячому і підлітковому віці, щоб забезпечити сприятливі умови для нормального росту і розвитку скелета. Формування скелета і збільшення кісткової маси відбувається з моменту народження і до 20-30 років. У цьому віці досягається пік кісткової маси.

Діти і підлітки повинні отримувати достатню норму кальцію разом з продуктами харчування або спеціальними добавками. Організм повинен отримувати необхідну кількість вітаміну D під впливом сонячних променів або з продуктами. У молодому віці необхідно займатися спортом і фізичними навантаженнями, виключити куріння і вживання спиртних напоїв.

Після досягнення піку кісткової маси починається повільна втрата кісткової тканини в зв’язку з віковими змінами. Процес руйнування переважає над процесом відновлення. В даний період необхідно особливо активно дотримуватися заходів профілактики остеопорозу, щоб не допустити захворювання в більш пізньому віці:

 • дотримуватися харчування, багате кальцієм і іншими мікроелементами;
 • займатися спортом, багато рухатися;
 • виключити нікотин і вживання спиртних напоїв;
 • при необхідності приймати харчові добавки кальцію і вітаміну D.

Чи можна застосовувати Кальцій-Д₃ Нікомед вагітним та годуючим*?

Кальцій-Д₃ Нікомед для вагітних можна приймати при дефіциті кальцію та вітаміну D7. Добове дозування не повинно перевищувати 2 500 мг кальцію та 4 000 МО вітаміну D. Дослідження на тваринах показали, що вітамін D у високих дозах має репродуктивну токсичність. Вагітним жінкам слід уникати передозування препаратом Кальцій-Д₃ Нікомед, оскільки тривала гіперкальціємія має несприятливі наслідки для плода. Немає підтверджень, що вітамін D у рекомендованих дозах може спричинити тератогенний ефект у людини

Препарат Кальцій-Д₃ Нікомед можна застосовувати у період годування груддю. Кальцій, вітамін D₃ та його метаболіти можуть проникати у грудне молоко, тому необхідно враховувати надходження кальцію та вітаміну D з інших джерел в організм дитини.

*Інструкція до медичного застосування лікарського засобу Кальцій-Д₃ Нікомед з апельсиновим або м’ятним смаком; Кальцій-Д₃ Нікомед Форте; Кальцій-Д₃ Нікомед Остеофорте

Який кальцій міститься в складі Кальцій-Д₃ Нікомед*?

Діюча речовина: 1 таблетка містить кальцій карбонату, в залежності від форми дозування наступне:

 • Кальцій-Д₃ Нікомед з апельсиновим або м’ятним смаком – кальцію карбонату 1 250 мг, що еквівалентно 500 мг кальцію;
 • Кальцій-Д₃ Нікомед Форте – кальцію карбонату 1250 мг, що еквівалентно 500 мг кальцію;
 • Кальцій-Д₃Нікомед Остеофорте – кальцію карбонату 2 500 мг, що еквівалентно 1 000 мг кальцію.

 

*Інструкція до медичного застосування лікарського засобу Кальцій-Д₃ Нікомед з апельсиновим або м’ятним смаком; Кальцій-Д₃ Нікомед Форте; Кальцій-Д₃ Нікомед Остеофорте

Корисні статті

Кальцій-Д₃ Нікомед з апельсиновим або м'ятним смаком – інструкція, склад та спосіб застосування

Кальцій-Д₃ Нікомед з апельсиновим або м'ятним смаком – інструкція, склад та спосіб застосування

Кальцій-Д₃ Нікомед – препарат з доведеною ефективністю, спрямований на корекцію...
Читати статтю Arrow
Кальцій-Д₃ Нікомед Форте – інструкція, склад та спосіб застосування

Кальцій-Д₃ Нікомед Форте – інструкція, склад та спосіб застосування

Кальцій-Д₃ Нікомед Форте рекомендується до застосування у випадках, коли необхідна...
Читати статтю Arrow
Кальцій-Д₃ Нікомед Остеофорте – інструкція, склад та спосіб застосування

Кальцій-Д₃ Нікомед Остеофорте – інструкція, склад та спосіб застосування

Кальцій-Д₃ Нікомед Остеофорте – препарат, який допомагає боротися з...
Читати статтю Arrow
Більше статей

Цей сайт використовує файли Cookie

Cookie-це тег, який відправляється в браузери і зберігається на жорсткому диску користувача, щоб прискорити і спростити повернення на сайт після перерви. Файли cookie не завдають шкоди комп’ютеру. Однак користувач може змінити налаштування таким чином, що перед установкою cookie-файлу браузер відправляє запит на дозвіл такої установки. Більшість веб-браузерів дозволяють контролювати більшість файлів cookie через налаштування браузера. ТОВ «АСІНО УКРАЇНА» може записувати дані про параметри відвідування свого сайту щодо відвідуваних сторінок і пошукових запитів. Коли ви відвідуєте сторінку, можливо, що інформація у вигляді файлу cookie буде збережена на вашому комп’ютері. Файли cookie ТОВ «АСІНО УКРАЇНА» реєструють тільки Інтернет-провайдера користувача (IP), а також дату і час відвідин. Ці файли cookie використовуються для збору інформації про те, як відвідувачі використовують наш сайт. Ми використовуємо цю інформацію для складання звітів і поліпшення веб-сайту. Файли cookie збирають інформацію в анонімній формі, включаючи кількість відвідувачів веб-сайту, звідки відвідувачі прийшли на веб-сайт і сторінки, які вони відвідали. Файли cookie ТОВ «АСІНО УКРАЇНА» не використовуються для ідентифікації. Файли cookie зберігатимуться протягом всього періоду роботи порталу і можуть бути видалені за бажанням користувача. Щоб дізнатися більше про файлах cookie, в тому числі дізнатися, які файли cookie були встановлені, відвідайте веб-сайт www.aboutcookies.org

Файли cookie та теги збираються про всіх відвідувачів нашого веб-сайту – зареєстрованих та незареєстрованих користувачів.

Налаштування Cookies